Wykładzina prądoprzewodząca

Wykładziny prądoprzewodzące i antystatyczne

Temat wpisu: podłogi antystatyczne , sale operacyjne, pracownie komputerowe, laboratoria – wykładziny prądoprzewodzące, do pomieszczeń z urządzeniami elektrycznymi,  np. aparaturą medyczną


 

Rozróżniamy dwa rodzaje elastycznych wykładzin PCV rozpraszających ładunki elektryczne:

Podłogi PCV proądoprzewodzące poza właściwościami antystatycznymi posiadają właściwości rozpraszania ładunków elektrycznych z podłoża do uziemienia, stosowane są w pomieszczeniach, gdzie ze względu na umieszczoną aparaturę, mogą gromadzić się dodatkowe  ładunki elektryczne. Tego typu podłogi stosuje się w serwerowniach, pracowniach komputerowych, salach operacyjnych , laboratoriach, gabinetach lekarskich oraz wszędzie tam gdzie występuje wrażliwa aparatura na wyładowania elektryczne.

Wykładziny prądoprzewodzące Statik SD

Podłoga rozpraszająca ładunki elektrostatyczne – wykładzina Fatra Statik SD 2018-106  w sali zabiegowej.

 

Podłogi PCV antystatyczne zapobiegają „elektryzowaniu” się materiałów. Zjawisko to czasami dotyczy też nas samych i nazywane jest popularnie „przeskokiem iskry elektrycznej” . Przeskok iskry elektrycznej może pojawić się także, gdy chodzimy po podłodze. Jeżeli napięcie jest wysokie i  pojawia się wcześniej wymieniona iskra – mówimy wtedy, że coś się elektryzuje. Wykładziny antystatyczne zapobiegają właśnie takim wyładowaniom, a także posiadają właściwość nie przyciągają kurzu. Podłogi antystatyczne rekomendowane są do komercyjnego jak i domowego użytku.

 

Wykładziny prądoprzewodzące i antystatyczne Toro SC

Podłoga antystatyczna, prodąprzewodząca Tarkett Toro SC do sal operacyjnych.

 

*Ważne: nie każda wykładzina antystatyczna posiada właściwości prodoprzewodzące, każda wykładzina prądoprzewodząca posiada właściwości antystatyczne.
, ,
Poprzedni wpis
Aktualne Ceny wykładzin 2018
Następny wpis
Wykładziny: Centra 43, Elektra 43

Wpisy w tej kategorii

Brak wyników.

Menu
Call Now Button