usuwanie subitu

Mechaniczne usuwanie subitu – Katowice i Kraków

Oferta

Usługi mechanicznego usuwania subitu i lepiku w obrębie Katowic i Krakowa. Obszar Śląska i Małopolski. Firma instalatorska Greń z Będzina.

Czym jest subit?

Subit to maź klejąca, najczęściej koloru czarnego o charakterystycznym zapachu smoły, stosowana przez długi okres czasu w budownictwie. Materiał posiadał atest Państwowego Zakładu Higieny, dopuszczającą stosowanie , pod warunkiem oddania pomieszczeń do użytkowania po okresie minimum 4 tygodni od zastosowania. w latach 1948-1996 substancja stosowana był m. in. do klejenia parkietu.

Szkodliwość subitu

Subit to substancja szkodliwa, która zawiera szkodliwe dla człowieka związki: benzopiren – rakotwórczy, mutagenny węglowodór aromatyczny. Benzopiren jest bardzo szkodliwy dla zdrowia, negatywnie wpływa na system immunologiczny, podrażnia błony śluzowe oraz cały układ oddechowy. Wyjątkowym zagrożeniem narażone są dzieci, które bardzo często bawią się bezpośrednio na podłodze. 
Subit na podłodze w sali lekcyjnej
Subit na podłodze w sali lekcyjnej

Likwidacja, usuwanie subitu

Do usunięcia szkodliwej substancji w postaci lepiku, subitu najlepiej wynająć profesjonalną firmę, która wykona kompleksowo zlecenie, łącznie z wywozem odpadów.

Efekt końcowy

Po usunięciu subitu pozostawiliśmy pomieszczenia na kilka dni do przewietrzenia. Kolejnym etapem było wygładzenie powierzchni wylewkami samopoziomującymi, ale co ważne z zastosowaniem gruntu odcinającego Mapei ECO prim PU 1K turbo na bazie poliuretanu. Po upływie kilku następnych dni przystąpiliśmy do montażu wzmocnionej wykładziny Lentex Ranger z naszej oferty wykładzin dla placówek oświatowych.
Wykładzina PVC w sali lekcyjnej
Efekt końcowy, wykładzina PVC w miejsce parkietu
Wykładzina PVC w sali lekcyjnej

Wypełnij formularz wyceny usługi

Firma Greń 2022-24 42-500 Będzin, ul. Daszyńskiego 3
Poprzedni wpis
Naprawa podłogi i reperacja wykładziny
Następny wpis
Klejenie wykładziny PVC w Szkole Podstawowej

Wpisy w tej kategorii

Brak wyników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

pięć × trzy =