Trwała wykładzina w Domu Seniora

Podłogi PCV, elastyczna wykładzina w domu Seniora

*Sprawdź aktualne ceny wykładziny. 

*Wyślij zapytanie o wycenę usługi montażu wykładziny.

Jaka podłoga PCV dla domu opieki? Trwała, elastyczna wykładzina w domu Seniora. Przy wyborze odpowiedniej podłogi uwzględnić trzeba przede wszystkim bezpieczeństwo oraz komfort pensjonariuszy. Wykładzina powinna spełniać określone standardy. Główne i zarazem kluczowe cechy to:

  • odpowiednia antypoślizgowość
  • niezbędne atesty, w tym higieniczny
  • stonowane wzory i kolory
  • wysoka wytrzymałość na wgniecenia, ścieranie i zarysowania
  • łatwość w utrzymywaniu czystości

Pensjonariusze są osobami wyjątkowymi – często mającymi problem ze sprawnym poruszaniem się, dlatego tez podłoga po której się przemieszczają musi być wyjątkowa. Uwzględnić też trzeba fakt, że seniorzy przebywają w placówce cały czas – jest to ich przecież drugi dom.

Wykładzina w domu Seniora. Winylowa podłoga PCV typu Tarkett
Wykładzina w domu Seniora. Winylowa podłoga PCV typu Tarkett

Różne podłogi dla różnych pomieszczeń

Do pomieszczeń pobytu stałego (np. pokoje pensjonariusz, świetlice) rekomenduje się wykładziny ciepłe, o stonowanych kolorach, dające poczucie komfortu. Mogą być to wykładziny np. imitujące drewnianą klepkę. Ciągi komunikacyjne. W korytarzach, czyli miejscach w których jest największe natężenie ruchu powinna być wykładzina, która posiada najwyższa klasę odporności na ścieranie, wgniecenia i zarysowania. Powinna być mocna, odporna na uszkodzenia oraz powinna posiadać długi cykl żywotności. Do tego tego typu pomieszczeń dobrym rozwiązanie będzie wykładzina np. Acczent Excellence 70 Topaz lub New Acczent Terra czy Fatra Novoflor Extra. Wszystkie trzy z wymienionych spełniają wyżej opisane normy obowiązujące w domach opieki dotyczące wykładzin PCV. Wykładziny Topaz, Terra i Fatra ze względu na swoje właściwości często stosowane są także w obiektach o największym natężeniu ruchu pieszych – czyli w szkolnictwie. Więcej o tych wykładzinach poczytać można na jednej z naszych stron internetowych.

Wykładzina w domu opieki. Wykładzina PCV do sali ćwiczeń
wykładzina do sali ćwiczeń

Podsumowanie

Wykładzina w Domu Seniora – podsumowanie. Planując aranżację podłogi w domach opieki dla osób starszych należy trzymać się wytycznych jakie obowiązują w obiektach użyteczności publicznejobiektach medycznych czy placówkach oświaty.  Aby jak najbardziej udogodnić pobyt pensjonariuszom i stworzyć Im w miarę możliwości komfortowe warunki, należy pamiętać o wyborze różnych wykładzin do różnych pomieszczeń.

Antypoślizgowa wykładzina do pomieszczeń mokrych Tarkett Granit Multisafe
tarkett-granit-multisafe

Dla pomieszczeń o zwiększonej wilgotności (łazienki, ubikacje, systemy natryskowe) powinna być stosowana specjalna podłoga PCV o bardzo wysokiej klasie antypoślizgowości o charakterystycznym wytłaczanym wzorze. Dobrym przykładem antypoślizgowej wykładziny do pomieszczeń mokrych jest wykładzina IQ Optima MultisafeIQ Granit MultisafeIQ Granit Safe.T czy wykładziny antypoślizgowe z kolekcji Step. Wszystkie z wymienionych chronią bose stopy przed poślizgiem i są bardzo trwałymi produktami przeznaczonymi do intensywnego użytkowania. Kolejną i zarazem ostatnią podłoga PCV jaka może być stosowana jest podłoga sportowa do sali ćwiczeń jak np. wykładzina Rekord Sport. Tego typu podłoga sportowa posiada wszystkie niezbędne atesty, w tym higieniczny oraz jest podłogą trwałą i wytrzymałą. Dodatkowo ze względu na swoją strukturę posiada właściwości amortyzacji uderzeń.

Krótko o nas…

Naszą firmę tworzy zgrany zespół instalatorów wykładzin podłogowych z ponad 20 letnim stażem zawodowym. Prace przeprowadzamy w budynkach użyteczności publicznej o zróżnicowanym przeznaczeniu. Zlecenia wykonujemy na terenie woj. śląskiego.