Ogólne warunki montażu wykładziny

Ogólne warunki montażu wykładziny

 1. W czasie przygotowania podłoża i montażu wykładziny podłogowej na budowie nie mogą odbywać się inne prace, ruch całkowicie musi być wstrzymany.
 2. Zlecając montaż wykładzin, zleceniodawca oświadcza, że zapewnione są odpowiednie warunki do montażu wykładziny, tj. wilgotność posadzki nie powinna być większa niż 2% przy posadzkach cementowych i 0,3% dla posadzek anhydrytowych, wilgotność powietrza od 30% do 60%, temperatura otoczenia około 20 stopni Celsjusza.
 3. Zleceniodawca ma obowiązek zapewnić swobodny dostęp do prądu i wody.
 4. Zleceniodawca musi przygotować pomieszczenie do montażu: muszą być usunięte przedmioty – meble, okablowanie i inne przeszkody utrudniające montaż. W przeciwnym wypadku będą naliczone dodatkowe opłaty za usługę wynoszenia mebli i usuwania przeszkód. W przypadku braku możliwości usunięcia przedmiotów, wykończenie wykładzin może być nieestetyczne.
 5. W przypadku przygotowania podłoża pod montaż wykładzin przez Zleceniodawcę, firma Greń nie udziela gwarancji na montaż. Pełna gwarancja zostanie udzielona w momencie kompleksowego wykonania usługi przez firmę Greń.
 6. Masa wygładzająca o grubości około 5 mmm ma na celu wygładzenie podłoża. Jest to czynność niezbędna do prawidłowej instalacji wykładzin elastycznych. Wylanie masy wygładzającej o grubości około 5 mm nie poziomuje posadzki ani nie niweluje nierówności,  pęknięć i przełamań, w takich przypadkach niezbędne jest wylanie mas o większej grubości, co objęte jest osobną, indywidualną wyceną.
 7. Firma instalatorska, która przeprowadza montaż wykładzin musi być poinformowana o tym, że jest ogrzewanie podłogowe, jeśli takowe ma miejsce.
 8. W przypadku ogrzewania podłogowego w nowych posadzkach niezbędny jest protokół wygrzewania posadzki, który musi być okazany firmie montującej wykładziny.
 9. Instalacja wykładzin elastycznych nie może odbywać się w temperaturze niższej niż 18ᵒC oraz przez cały okres użytkowania nie może spaść poniżej tej wartości.
 10. Zleceniodawca jest poinformowany, że po instalacji wykładziny mogą się pojawić drobne rysy i otarcia na ścianach od wykładzin, za które instalatorzy wykładzin nie biorą odpowiedzialności – jest to normalne w przypadku montażu wykładzin.
 11. Zgodnie z instrukcją instalacji wykładziny, podłoże do montażu musi być przygotowane przez firmę specjalizującą się w montażu wykładzin podłogowych. W sytuacji, kiedy zleceniodawca zażąda instalacji wykładziny bez spełnienia wyżej wymienionych warunków, albo w przypadku układania wykładziny na podłoże inne niż wylewki wygładzające, np. na wykładziny, panele lub kafle gresowe, lastryko, płyty OSB, inne podłoże drewniane  itp. – w takich sytuacji producent chemii niezbędnej do montażu wykładziny (kleje, grunty), oraz producent wykładzin nie udzielają gwarancji. Usługa montażu wykładziny w takim przypadku także nie jest także objęta gwarancją.
 12. Ścinki, odpadki nie są uwzględnione w ofercie usługi dostawy i wylania wylewek oraz dostawy i montażu wykładzin.
 13. Odbiór prac odbywa się w ostatnim dniu zakończenia prac.
 14. Montaż wykładziny powinien być przeprowadzony zgodnie z instrukcją instalacji wykładzin –> zapoznaj się z dokumentacją

Jeśli wyżej wymienione warunki nie zostaną spełnione,  instalatorzy mają prawo odmówić wykonania zlecenia

Poprzedni wpis
Efektowna renowacja wykładziny PVC w gabinecie lekarskim
Następny wpis
Małopolskie: montaż wykładzin w Krakowie

Wpisy w tej kategorii

Brak wyników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

pięć × 4 =