Wykładziny w gabinecie lekarskim

Elastyczne wykładziny w gabinecie lekarskim. Praktyczne porady

Temat: wymogi sanitarne w placówkach medycznych od 2024 roku, cena montażu wykładziny, łatwo zmywalne wykładziny w gabinecie lekarskim, elastyczna wykładzina PCW (pot. linoleum, gumolit lub gumoleum), charakterystyka elastycznych podłóg –  poradnik dla lekarzy.


Wykładziny w gabinecie lekarskim

Elastyczne podłogi PCW są optymalnym rozwiązaniem dla obiektów medycznych, charakteryzują się dużą wytrzymałością, odpornością na ścieranie, są łatwe w utrzymywaniu czystości, można stosować je na ogrzewanie podłogowe i w przeciwieństwie do płytek gresowych – są „cieplejsze” i wytłumiają szereg dźwięków (np. butów na obcasach).
Niektóre z wymienionych posiadają właściwości rozpraszania ładunków elektrycznych, jak np. Toro SC. Jest dość istotna cecha, która zapobiega ewentualnemu uszkodzeniu drogiej aparatury medycznej, która w wyniku w/w uszkodzenia, może narazić pacjenta na utratę zdrowia. Warto o tym pamiętać przy zakupie wykładzin do specjalnych pomieszczeń. Popularne wykładziny rekomendowane do placówek medycznych to np. Granit, Optima, Centra czy Acczent Terra o zwiększonej warstwie ścieralnej.
wykładziny w gabinecie lekarskim

Dwukolorowa, elastyczna wykładzina PCW z wywinięciem cokolika na ścianę. Podłogi z PCW to idealne rozwiązanie do pomieszczeń o wysokich standardach higienicznych.

Od czego zacząć?

Oczywiście w pierwszej kolejności od zapoznania się z aktualnymi wymogami sanitarnymi dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Rozporządzenie Ministra Zdrowia (Dz.U. z 2012 r. poz.739): mówi o tym, że  „…podłogi w pomieszczeniach wykonuje się z materiałów umożliwiających ich mycie i dezynfekcję, połączenia podłóg ze ścianami także mają pozwalać na sprawne czyszczenie.” (źródło medicalonline.pl). Kolejną bardzo ważną rzeczą jest dobór odpowiednich wykładzin do naszego gabinetu, warto zwrócić uwagę czy posiadają specjalne atesty PZH, są bakteriobójcze, odporne na ścieranie oraz częstą dezynfekcję.
Kolejnym etapem jest wybór koloru oraz wzoru. Być może jest to mało istotny szczegół, ale warto poruszyć tą kwestię. Z naszego doświadczenia, obserwacji zauważyliśmy – jeśli chodzi o gabinety medyczne, że najczęściej wybierane są wykładziny o jasnych odcieniach. Dominują kolory w odcieniach szarości, rzadziej beżu czy innych jak chociażby na załączonym wyżej obrazku. Dobrze utrzymana podłoga, czysta i zadbana w jasnym odcieniu robi niesamowite wrażenie.

Wybór producenta wykładzin

Niewątpliwie Tarkett. Nie jest to część artykułu sponsorowana, nic z tych rzeczy. Od dłuższego czasu pracujemy na wykładzinach właśnie tego producenta, sprawdziliśmy też kilku innych i z czystym sumieniem możemy polecić szwedzkiego producenta wykładzin Tarkett. Szeroki wybór produktów – dobrych i sprawdzonych.
Drugim, godnym polecenia producentem wykładzin heterogenicznych jest czeski producent Lino-Fatra. Małe gabaryty rolek ułatwiają sprawny transport oraz montaż. Bogata paleta wzorów i kolorów wykładzin zadowoli każdego Klienta.

Jakie są koszty ?

Ceny wykładzin do gabinetów medycznych wahają się w granicach od 50 zł do nawet ponad 100 zł za jeden metr kwadratowy. Jest to cena samej tylko wykładziny – do tego trzeba dodać odpowiednie przygotowanie podłoża oraz cokolika ścian na który ma być wywinięta wykładzina. Na końcu zostaje jeszcze usługa montażu wykładziny oraz materiały pomocnicze –  takie jak: grunty, kleje czy sznury do zgrzewania łączeń wykładzin. Końcowa kwota kompleksowej usługi – cena montażu wykładziny na tzw. „gotowo”  może oscylować w granicach od 130 do 200 zł za jeden metr kwadratowy.
ceny wykładzin do gabinetów medycznych

Krótko o nas…

Jesteśmy grupą instalatorów wykładzin obiektowych z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym. Wykładziny tekstylne (dywanowe) oraz PCW (elastyczne) często nazywane potocznie gumolitem, gumoleum lub linoleum układamy w obiektach publicznych (szkoły, szpitale etc). Naszą specjalizacją są obiekty służby zdrowia, gdzie jakość, precyzja wykonywanych robót jest na najwyższym poziomie. W wolnych chwilach prowadzimy bloga firmowego na którego serdecznie zapraszamy.

ⓒ 2024 Firma Instalatorska Greń | Aktualizacja 12.03.2024 | Ceny wykładzin do gabinetów medycznych | Cena montażu| Sprzedaż i Montaż Wykładzin Obiektowych | Będzin k. Katowic (woj. śląskie) – wykładziny w gabinecie lekarskim

223

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

2 × 5 =