Medyczne wykładziny do szpitali, gabinetów i przychodni lekarskich

Winylowe wykładziny do szpitali, medyczne podłogi PVC do gabinetów i przychodni lekarskich. Usługi na terenie woj. śląskiego, Zagłębia i woj. małopolskiego. Firma Greń z Będzina, tel. 502755041. Zapraszamy do współpracy

Medyczne wykładziny do szpitali. Przygotowanie do montażu
Medyczne wykładziny do szpitali. Przygotowanie do montażu

Charakterystyka medycznych wykładzin PVC

Elastyczne podłogi z PVC (pot. gumolit, gumoleum) dla obiektów medycznych są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, odporne na zużycie (ścieranie, zarysowania czy wgniecenia). Dodatkowym atutem jest trudnopalność, antypoślizgowość, możliwość rozpraszania ładunków elektrycznych i antyelektrostatycznych – podłoga się nie elektryzuje i jest w stanie rozproszyć ładunki elektryczne.
Kolejnymi ważnym cechami są właściwości, które umożliwiają łatwe czyszczenie w wyniku pojawienia się różnego rodzaju plam, w tym także plam z środków chemicznych. Warto też wspomnieć o tym, że podłoga z elastycznych wykładzin PVC bardziej amortyzuje niż inne twarde podłoża co zwiększa szanse na unikniecie zniszczenia medycznych narzędzi w wyniku upadku na podłogę.

Zastosowanie i rodzaje wykładzin

Elastyczne podłogi z PVC możemy podzielić na kilka grup, które mają zastosowania w różnych placówkach medycznych. Wykładziny do gabinetów rehabilitacyjnych (grupa sport) muszą być trwałe i jednocześnie muszą posiadać zwiększone właściwości amortyzacyjne. Kolejne to wykładziny do szpitali, sal operacyjnych czy przychodni weterynaryjnych, które powinny być łatwe w utrzymaniu czystości, odpowiednio wytrzymałe i antypoślizgowe.  W sytuacji gdy w pomieszczeniu znajduje się aparatura medyczna, niezbędne jest zastosowanie wykładzin elektrostatycznych lub rozpraszających ładunki elektryczne. Takie rozwiązanie zwiększy bezpieczeństwo pacjentów i personelu, oraz zapobiegnie ewentualnemu uszkodzeniu urządzeń elektronicznych.
Wykładziny PCV (PVC) dostępne są w rulonach, płytkach, i panelach (wykładziny LVT). Do ośrodków zdrowia zalecamy wykładziny w rulonie ze względu na małą ilość łączeń oraz na możliwość swobodnego wywinięcia na ścianę wykładziny, co umożliwia łatwe utrzymanie w czystości miejsc w których podłoga łączy się ze ścianą.
"ProFiz" Centrum Fizjoterapii w Krakowie
Elastyczna, winylowa wykładzina PCV Centra w kolorze szarym z wywinięciem na ścianę 10 cm. Wykonanie: Firma Greń

Podsumowanie

Poza usługą odpowiedniego przygotowania posadzki, dostarczeniem i montażem różnego rodzaju wykładzin, świadczymy także usługi naprawy podłóg z PVC w szerokim tego słowa znaczeniu.
Naprawy polegają na zgrzaniu rozszczelnionych krawędzi (spawanie wykładzin), uzupełnieniu uszkodzonej posadzki i wklejeniu nowych fragmentów wykładzin. W najbliższym czasie oferta rozszerzy się o renowację podłóg.
Gabinet Stomatologiczny w Przegędzy
Wykładzina PVC Tarkett Optima. Wykonanie: Firma Greń

Przykładowe wzory

Poniżej kilkadziesiąt wzorów i kolorów obiektowych, medycznych wykładzin PVC z naszej oferty sprzedażowej, przeznaczonych m. in. dla placówek służby zdrowia.

Pozostałe wzory

Powiązane wpisy

Wykładziny do gabinetów dentystycznych

Podłogi PCV: wykładziny do gabinetów stomatologicznych z montażem

Podłogi PVC w placówkach fizjoterapii

Medyczne wykładziny do gabinetów fizjoterapii

Wykładziny dla służby zdrowia

Jakie wykładziny dla służby zdrowia?

wykładziny w przychodniach weterynaryjnych

Podłogi PCV do gabinetów weterynaryjnych

podłogi do szpitali

Nowe podłogi do szpitali, wykładziny do gabinetów lekarskich

wykładziny PCV dla szpitali

Wzory wykładzin PCV dla obiektów medycznych

Zobacz także

spawanie wykładzin PCV

Spawanie wykładzin

Zgrzewanie na gorąco wykładzin

Usługi w zakresie spawania na gorąco elastycznych wykładzin PCV

Naprawa wykładziny PVC

Naprawa wykładzin

Naprawa wykładzin PCV i dywanowych

Uzupełnianie ubytków, naprawa wykładzin dywanowych i PCV

Wykładzina prądoprzewodząca

Wykładziny proądoprzewodzące

Podłogi prądoprzewodzące

Wykładziny do serwerowni, lakierni, sal operacyjnych, serwerowni, pracowni RTG

© 2024 Firma Greń z Będzina | Sprzedaż i montaż medycznych wykładzin obiektowych