Świadczymy usługi: punktowa naprawa wykładzin PCV i dywanowych, wymiana zarysowanego i dziurawego gumolitu, reperacja powierzchni podłogi, wymiana zniszczonych wykładzin na nowe. Zapraszamy do współpracy.
*Sprawdź aktualne ceny wykładzin.
*Zapytaj o cenę wymiany uszkodzonej wykładziny.
Naprawa uszkodzonych wykładzin PCV
Czasami zdarzają się sytuacje, że w wyniku konkretnych zdarzeń np. podczas przesuwania po podłodze ciężkiego przedmiotu uszkodzi się wykładzina w widocznym miejscu. Może to być nie lada problem, nawet jeśli zachowaliśmy skrawki wykładziny pozostałe po instalacji pokrycia podłogi. Dlaczego taka reperacja może być
kłopotliwą? Ano dlatego, że naprawa wykładzin – czy to PCV, bądź dywanowych jest zajęciem wymagającym bardzo dużej precyzji, użycia odpowiednich narzędzi i materiałów. Jeżeli nie posiadamy wcześniej wymienionego kawałka wykładziny musimy zakupić nowy, jak najbardziej zbliżony do posiadanego. Zakładam, że nie znamy nazwy ani marki naszej wykładziny. Nowa, identyczna wykładzina będzie się różnić odcieniem, więc zbyt wielkiego pola manewru nie mamy.
Rozpoczynamy pracę
Wycinamy fragment do prostych kątów (jak na zdjęciu po prawej stronie). Gdy już mamy wycięty obszar w który będziemy wklejać nową wykładzinę, należy go dobrze oczyścić i rozprowadzić dla lepszej przyczepności preparat gruntujący na odsłoniętym podłożu. Po odczekaniu kilkunastu minut, w zależności od chłonności podłoża, przystępujemy do rozprowadzania na odkrytej powierzchni kleju do wykładzin specjalną pacą – zakupić ją można w specjalistycznym sklepie lub w markecie budowlanym. Można też użyć powszechnie stosowanego kleju kontaktowego przy czym należy pamiętać, że klejem kontaktowym w odróżnieniu od kleju wymienionego w pierwszej kolejności smaruje się wykładzinę oraz podłoże. Po odczekaniu kolejnych kilkunastu minut i docięciu wykładziny (wklejana wykładzina powinna mieć większą powierzchnię niż wycięcie w podłodze), wklejamy nową wykładzinę. Najtrudniejsza część prac zostaje na koniec. Po wklejeniu nowego kawałka wykładziny, musimy go precyzyjnie dociąć ostrym nożykiem, – także ogólnodostępnym w marketach budowlanych.
Alternatywnym sposobem na pozbycie się problemu jest po prostu zlecenie naprawy uszkodzonej wykładziny firmie specjalizującej się w tego typu pracach.
Naprawa uszkodzonej wykładziny w obiektach publicznych
Trochę inaczej sprawy się mają, jeśli chodzi o naprawę, czy punktową wymianę wykładzin w wielkopowierzchniowych obiektach użyteczności publicznej o średnim i dużym natężeniu ruchu – tutaj samemu na własną rękę nie warto podejmować żadnych kroków. W obiektach o średnim i dużym natężeniu ruchu wykładzina podłogowa w większości przypadków klejona jest w stu procentach do powierzchni posadzki.
Jakakolwiek niewłaściwa ingerencja – usuwanie pokrycia podłogi może uszkodzić podłoże. W takiej sytuacji niezbędna jest jego naprawa, co w niektórych przypadkach, nawet dla fachowych ekip może okazać się rzeczą niełatwą. Kolejnym aspektem, który się pojawia to frezowanie i spawanie (łączenie krawędzi na gorąco w jedną całość) wszystkich przycinanych wcześniej miejsc.